S.S.S

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir ?

Lazer Epilasyon doğru kullanıldığında kesinlikle herhangi bir zararı yoktur.Lazer bir çeşit ışıktır ışın değildir. Röntgen ışınlarıyla karıştırılmamalıdır.Lazerin kanser yapıcı etkisi yoktur. Lazer epilasyon doğru kişiye doğru doz kullanılarak yapıldığında hiç bir riski yoktur.

 

Lazer Epilasyon Uygulanırken Acı Hissedilir mi ?

Dinamik soğutma sistemi olan cihazlarla yapılan uygulamalarda acı yok denecek kadar azdır. Genellikle hafif bir batma hissi duyulabilir.
Bu his lastik çarpması hissi gibidir. Genellikle lokal anestezik kremlere gerek yoktur. Fakat ağrı eşiği düşük kişilerde nadiren de olsa gerekebilmektedir.
Kullanım şekliyle ilgili bilgiler uzmanlarımız tarafından kişilere verilecektir.

 

Hamilelikte Lazer Epilasyon Yapılır mı ?

Hamileliğin öncesinde ve sonrasında lazer epilasyonun güvenilirliği ile ilgili endişeler duyulabilmektedir. Deri içine işlemez, sadece birkaç milimetreye etki edebilir. Anne karnındaki bebeğe ulaşması ve zarar vermesi mümkün değildir.
Deri içine yerleşmediği için süt yoluyla bebeğe geçmesi imkansızdır. Hamileliğin ilk üç ayında lazer epilasyon uygulamasını uygun bulmuyoruz

 

Hormonal Bozukluklarda Lazer Epilasyon Yapılır mı ?

İnsandaki kıl sayısını genetik özellikleri belirler. Normal dışı kıllanma her hanımda az miktarda var olan erkeklik hormonunun çeşitli nedenlerle artmasına bağlı olarak gelişir.
Hormon seviyesinin yükselmesiyle beraber ortaya çıkan aşırı tüylenmede hemen tedaviye başlanmalı, tedaviyle beraber epilasyon yöntemleriyle kılların giderilmesi sağlanmalıdır. Tedaviyle lazer epilasyon uygulaması aynı zamanda başlatılırsa başarılı sonuç alınabilir.

 

Lazer Epilasyona Kaç seans Gelinmelidir ?

Lazer epilasyon seansları vücut bölgesinde 4-6 seans, yüz bölgesinde 6-12 seans olmak üzere değişir. Seans aralıkları ise vücut bölgesinde iki ayda bir, yüz bölgesinde ayda birdir. Bunun nedeni kılları aktif büyüme döneminde yakalayabilmektir. Her seansta %15-30 oranında azalma sağlanır.

 

Lazer Epilasyon Merkezi seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Birkaç lazer sistemini bir arada kullanan merkezlerin tercih edilmesi gerekir. Çünkü her kıl ve ten rengine farklı lazer sistemi ile işlem yapılması gerekmektedir.
Uygulanacak lazer sistemleri kişinin tüylerinin ince veya kalın olmasına, teninin bronz olup olmamasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Sadece lazer epilasyon uygulayan merkezlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Cilde temas eden lazer epilasyon sistemleri hijyenik olmadığı için tercih edilmemelidir.

 

Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır mı ?

Lazer uygulaması yapıldıktan sonra minimum üç gün direk güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Aksi taktirde cilt sorunları oluşabilir. En az 30 koruma faktörlü güneş koruyucuları kullanılmalıdır.

 

Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon uygulanır mı ?”

Kıl dönmesi derinin orta tabakası olan kılın ilerleyecek yolu bulamayarak, cildin altında uzaması sonucu oluşan rahatsızlıktır. Buna kıl batması ya da batık da denir. Genelde ergenlerde, yetişkinlerde ve kilolu kişilerde görülür.

Erkeklerde kadınlara oranla daha sık rastlanılan bir problemdir. Bu rahatsızlığın tekrar etmemesi için lazer epilasyon önerilir. Lazer epilasyonda uygulama yapılan bölgelerdeki kıl kökleri tahrip edildiği ve kıl oluşmadığı için kişi bu sorunu aynı bölgede tekrar yaşamayacaktır.

 

Lazer Epilasyon Ter Bezlerine Zarar Verir mi ?

Bu konuyla ilgili olumsuz herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.

 

Lazer Epilasyona Kaç Yaşında Başlanmalıdır ?

Lazer epilasyona özellikle FDA onayı almış cihazlar ile 12 yaşından itibaren başlanabilir.