Lazer Epilasyon Sistemleri

 

Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkin ve güvenilir yöntemi lazer epilasyondur. Uygun dozda lazer enerjisi ile kıl köklerinin kalıcı olarak yok edilmesi esasına dayanan bir yöntemdir.

Özel Epiline Estetik Dermatoloji Polikliniği’nde onbir yıllık lazer epilasyon tecrübesiyle dünya çapında ödül almış FDA onaylı Cynosure marka lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Cynosure tarafından özel olarak geliştirilmiş Apogee serisi lazer epilasyon cihazlarının lazer epilasyondaki etkisi yıllar için de kanıtlanmıştır.Polikliniğimizde Alexandrite lazer, Nd:YAG Lazer ve Q Switched Nd:YAG lazer olmak üzere üç farklı lazer epilasyon sistemi kullanmaktayız.

Tüm dünyada sadece üç çeşit lazer epilasyon sistemi vardır.Alexandrite Lazer,Nd-yag Lazer ve Diode Lazer,bunun dışındaki hiçbir sistem lazer epilasyon sistemi değildir.Zaten Sağlık Bakanlığı bahsettiğimiz gerçek lazer epilasyon sistemlerinin kullanılmasını güzellik merkezleri.güzellik salonları,kuaförler vb. gibi işletmelerde yasaklamıştır.Lazer Epilasyon uygulaması sadece sağlık bakanlığından ruhsatlı Poliklinik ve Muayenehanelerde yapılabilir.Ipl,foto,mavi ışık gibi lazer epilasyon sistemi olmayan sadece modern ağda görevi gören cihazlardan uzak durun.Bitiş garantili gibi hiçbir tıbbi dayanağı olmayan sözlere itibar etmeyin.Sağlığınızı,zamanınızı ve paranızı riske atmayın.

Alexandirite Lazer

Alexandrite Lazer teknolojisinde lazer enerjisi kılın yapısında bulunan melanin pigmenti tarafından emilir, kıl kökünde bu enerji ısıya dönüşür, kıl hücreleri fonksiyonlarını yitirir ve böylece kalıcı epilasyon sağlanır. İnce Tüylerde melanin pigmenti az olduğundan kıl kökünü besleyip çoğaltabilir. Bu yüzden Alexandrite lazer sistemi açık cilt renklerinde ve kalın kıl yapısında uygulanabilir. Dinamik soğutma sistemi sayesinde acı hissi yok denecek kadar azdır. Long Pulse Alexandrite Elit Lazer sistemi ile TIP IV cilde kadar rahatlıkla uygulama yapılabilir.

Nd-Yag

Polikinliğimiz de kulalndığımız bir diğer sistem de ND-Yag lazer sistemidir. Her cilt rengine güvenle uygulanabilen ince kıllarda da etkili en koyu cilt tipi olan afro-american cilt rengine bile cilt lekelenmesine sebep olmaksızın kullanılabilen bir sistemdir.  Bu yüzden yaz aylarında bronz tenlerde uygulanmasında bir sakınca yoktur. Dolayısıyla seanslara ara vermek gerekmemektedir. Nd-Yag Lazer sisteminde cilde lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel bir soğutucu ünitesi mevcuttur.

Her iki sistemde de cihazların cilde teması olmadığından hijyen açısından sorun teşkil etmez.

Polikliniğimizde Diode lazer sistemleri hijyen açısından uygun bulunmadığı için kullanılmamaktadır.

  • Seans aralıkları yüz bölgesinde bir ay, vücut bölgelerinde iki aydır.
  • Seans sayıları yüz bölgesi için ortalama 10-12 seans, vücut bölgesi için ortalama 6-8 seanstır.
  • Seanslarınıza düzenli gelmeniz tedaviden gerekli etkiyi almanız açısından önemlidir.
  • Seanstan 15 ila 20 gün sonrasında dökülmeler tamamlandıktan sonra kalan tek tük tüylere ücretsiz kontrol seansı uygulanır.

 

Eskimiş lazer teknolojilerini kullanan yeni teknolojileri takip etmeyen yerlerin kişileri yanıltıcı olarak; kese yapın, güneşlenmeyin, cilt renginizin açılmasını bekleyin, bronz tende yanık olur ya da ND YAG lazer çok acı verir gibi çağın gerisinde kalmış demode söylemleri kişileri yanıltıp gerçeği yansıtmamaktadır.

Q switched Nd-Yag lazerle tüy sarartma

Tüyler çok açık renk ve ince ise lazer epilasyona uygun değildir. Fakat yine de kişiler bu tüylerden rahatsız olabilirler. Bu durumda Q Switched Nd-Yag lazer kullanarak bu tüylerin sararması ile incelmesini sağlayabiliriz, böylece tüyler daha az görüleceğinden kişiyi rahatsız etmeyecektir. Q Switched Nd-Yag lazer hem lazer epilasyonun etki edemediği ince ve açık renk tüylerde hemde lazer epilasyon sonrası kalan ince tüyler de kişiyi mutlu edebilecek bir lazer teknolojisidir. Q Switched Nd-Yag lazer ince tüyleri sarartıp görünmez hale getirmesinin yanı sıra ilerleyen seanslarda kalıcı olarak incelmelerini sağlar. Tüyler seanstan hemen sonra sarılaşır fakat ne yazık ki bu sararma kalıcı değildir, dört ile altı hafta arayla tekrarlanması gerekir. Tüylerdeki incelme etkisi kalıcıdır. Lazerle tüy sarartma  işlemi çok kolay ve konforludur.Bir batma hissinden başka hiçbir şey hissedilmez can acıtıcı bir işlem değildir.Uygulamadan sonra hafif bir kızarıklık oluşur fakat saatler içerisinde geçer. Yanık leke riski yoktur. Tüm cilt tipleri ne uygundur güvenlidir. Yaz aylarında güvenle uygulanır.En sık uygulandığı bölge yüz,üst kol , karın, sırt,popo bölgesidir Pek çok kişi tarafından tercih edilen bu yöntem hem kolay hem de kısa sürede uygulandığından işlem sonrasında hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz rahatsızlık hissi yaratan ince ve açık renk tüylerden kurtulmak için en etkili ve kolay yöntemdir.